Denizli Hollandaca Çeviri-Tercüme Hizmetleri

hollanda_vize_ofisi2Denizli’de Profesyonel Hollandaca (Flemenkçe) Çeviri Hizmetleri

Değer yaratan, yüksek kaliteli Hollandaca çeviri hizmeti sunuyoruz ve çevirinizin yalnızca orijinal belgenizdeki konuda kanıtlanmış uzmanlığa sahip Denizli’de yerleşik çevirmenlerimiz tarafından yapılacağını size garanti ediyoruz. Çeviriniz bize teslim ettiğiniz formatın aynısında çevrilmiş olarak size geri verilecektir. Bu ilave bir maliyet olmadan veya projenize ekstradan zaman eklemeden profesyonel Hollandaca çevirinizi hemen kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

 

Hollandaca çeviri hakkında bilgi

Hollandaca Hollanda’nın 15 milyonluk yerleşik halkı tarafından konuşulmaktadır ve ayrıca Güney Amerika’da Surinam’ın ve Karayip Denizindeki Hollanda Antilleri’nin resmi dilidir. Kuzey Belçika’da da konuşulmaktadır fakat dilin oradaki ismi genel olarak Flamancadır. Güney Afrika’da konuşulan Cape Hollandacası veya Afrikanca Hollandacanın bugün ayrı bir dil olarak kabul edilen bir koludur. Hollandaca ismi Latinceden ayrı olarak ana dile ait anlamındaki Dietsch kelimesinden türemiştir.

Germen dillerinden biri olan Hollandaca bu sebeple Hint-Avrupa dil ailesinin bir parçasıdır. Frizye diliyle, Almancayla ve İngilizce ile bağlantısı vardır. Uzun bir denizcilik geçmişi olan Hollanda halkı dilleriyle dünyada birçok dil üzerinde izlerini bırakmıştır.

Hem Belçika hem de Hollanda standart Flamanca veya standart Hollandaca olarak isimlendirilen ortak bir edebi dil kullanmaktadırlar. Yerel olarak konuşulan diyalektler Hollandacanın konuşulduğu bölge boyunca köyden köye aşamalı olarak değişerek Kuzey Almanya’nın yerel Aşağı Alman diyalektiklerine dönüşürler. Modern standart edebi Hollandaca ise Franders, Brabant ve Hollanda diyalektiklerinin aşamalı etkisi altında ilgili bölgelerin politik ve ekonomik hegemonya dönemlerinde gelişmiştir.

 

Denizli’de çeviri hizmetleri

Denizli’deki çeviri büromuz size yeminli tercümeler, teknik çeviriler ve daha birçok benzeri çeviri ile bir dizi hizmet sunmaktadır.

Denizli’deki çeviri büromuzun hizmetleri:

  • Teknik çeviri (kullanım kitapçığı, güvenlik veri formu vs.)
  • Yasal çeviri (sözleşmeler, genel şartlar ve koşullar, mahkeme kararları, yasalar vs.)
  • Diğer uzmanlık çevirileri (tıp, ekonomi, pazarlama vs.)
  • Ekspres çeviri (metnin ve dilin kapsamına göre 24 saat içinde çeviri)
  • Ticari kayıtların, diplomaların, belgelerin vs. yeminli çevirisi
  • Düzeltme okuması ve düzenleme hizmetleri (Fransızca, Almanca, İngilizce ve başka birçok dilde)
  • Hollandacadan Türkçeye, Türkçeden Hollandacaya Web sitesi çevirisi
  • Görüşmeler, videolar, konferanslar vs. gibi ses materyallerinin yazıya çevrilmesi
  • Telefon çevirisi

 

Ücretsiz fiyat alabileceğiniz info@onlinetercumanlik.com e-posta adresinden profesyonellerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hollanda Amsterdam hakkında bilinmesi gereken bilgiler

Modern yaşam tarzları ve geleneksel özellikleri korunmuş binalar – bu karışım sayesinde Amsterdam’ın neden gözde tatil güzergahı olduğu ortadadır. On binlerce ağaç kazık üzerine inşa edilmiş şehir sizi farklı cazibesi ile kendisini keşfetmeye davet etmektedir. Hollandalıların cana yakın ve açık doğası da şehir gezisi için burayı optimal bir güzergaha dönüştürmektedir. Birçok tarihi binanın yanı sıra, Amsterdam eşsiz müzeleri, galerileri ve tiyatroları ile de ünlüdür. Sudan en güzel manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz şehri keyifli bir kanal gezisi esnasında keşfetmeniz önemle tavsiye edilir.

Genel İş kuralları

İş saatleri Pazartesiden Cumaya 09.00-17.00 saatleri arasındadır. Hollandalılar zamanlarını etkin bir şekilde yönetmelerinden gurur duyarlar; dakiklik bu yüzden en üst öneme sahiptir. Beraber iş yapılan Hollandalılara tam isimleri ve unvanları ile hitap edilmelidir. İlk isimle hitap edilmesi eğer kişi çok daha genç biri değilse veya bu şekilde hitap edilmeyi açıkça istemiyorsa geleneksel olarak kabul görmemektedir.

Çoğu Hollandalı yönetici İngilizce ve Almanca bilirler; bu yüzden kartvizitlerin Hollandacaya çevrilmesi çok gerekli değildir. Bununla birlikte promosyon malzemeleri, işletim ve el kitapçıkları Hollandacaya çevrilmelidir. Hollandalılar tarihe ve eğitime saygı gösterdiğinden kartvizitlerde şirketin kuruluş yılının ve akademik unvanların belirtilmesi tavsiye edilir.

İş toplantıları için takım elbise giyilmesi uygun olacaktır; şık günlük kıyafetler sosyal etkinliklerde giyilmektedir. İş yemekleri ve akşam yapılan toplantılar çok azdır. İş ortağının evine davet edilirseniz, ev sahibesi için bir buket çiçek almanız yerinde olacaktır. Bir hediye alırsanız, adetler gereğince hemen açmanız gerekmektedir.

 

Web Sitesi çevirileri

Bilgilendirici olmalarının yanı sıra, web sitelerinin metinleri çoğunlukla promosyona yöneliktir. Web sitelerinin çevirisi için, bu yüzden, her zaman için yazım tarzı metnin türüne uyan çeviri dili aynı zamanda ana dili olan bir çevirmen seçilmelidir. Bununla birlikte, bir web sitesinin sadece tercüme edilmesi yeterli değildir. Özellikle promosyona yönelik web sitelerin olması halinde, metni hedef gruba ve ülkenin kültürüne uyarlamak önemlidir. Böyle durumlarda web sitesinin yaratıcı bir şekilde tercüme edilmesinin olasılıklarını tartışmaktan her zaman için mutluluk duyarız.

 

Çok Dilli SEO

Web sitesi metinlerinin çevrilmesine ve gözden geçirilmesine ilaveten, çok dilli arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmeti de sunmaktayız. Çevirisini yaptığımız web sitelerini onları Google’da daha görünür hale getirmek için tamamen optimize edebiliriz. Metin yazarlarımız ayrıca mevcut metni gözden geçirebilir veya anahtar kelimeler, metin büyüklüğü ve h1/h2/h3 butonları gibi spesifik kriterlere bağlı olarak yeni bir metin oluşturabilirler. Bu türden çalışmalar web sitesinin daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır. Tüm web sitesi hizmetlerimizi CMS içinde yapabiliriz, böylelikle hiçbir sorun yaşamadan sağladığımız faydaların keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İçerik Yönetim Sistemi

Arama motoru optimizasyonunun ilgili dilde yapılmasını sağlarız ve çeviriyi istenen formatta (örneğin HTML veya XML) tedarik edip doğrudan İçerik Yönetim Sistemine yerleştirebiliriz. Bu yüzden zamandan tasarruf edip herhangi bir sorun yaşamazsınız; biz en iyi yaptığımız iş olan mükemmel çeviri hizmetlerini tedarik ederken siz de ana aktivitelerinize odaklanabilirsiniz.

 

Tüm diller

Neredeyse tüm dillerdeki web sitesi metinlerinin çevirisini yapmaktayız. İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi popüler dillerin yanı sıra, web sitelerini Yunanca, Arapça, Çince gibi dillere de tercüme etmekteyiz. Siz istersiniz, biz yaparız. Bazı ülkelerde yaygın olan sağdan sola yazımlar için doğal olarak özel önem göstermekteyiz.

 

Yeminli çeviriler

Onaylı bir çeviri mi istiyorsunuz? (yeminli çeviri)? Hiç problem değil! Size mükemmel kaliteyi sunacak olan yeminli çevirmenlerimiz dile tutkuyla bağlı ana dillerinde tercüme yapan profesyonellerden oluşmaktadır. İyi çevirinin yanı sıra gizliliğiniz de her zaman için garanti altında olacaktır.

Orijinal belgelerin elimizde olması gerekmemektedir. Çoğu zaman, orijinal belgenin bir kopyası (taranmış dosyası) ilgili otorite için yeterli olmaktadır. Günümüzde orijinal yeminli çeviri dünyada her ülkeye gönderilebilmektedir. Bu gönderim ayrıca sigortalı bir şekilde ve olması gereken çabuklukta yapılabilmektedir.

İlk önce kalite gelir. Çevirilerimiz gerçekten de Hollanda’da yaşayan ve ana dili Hollandaca olan çevirmenler tarafından yapılmaktadır. Tecrübeli olan ve mesleklerine adanmış bu profesyoneller küçük bir takım şeklinde ortaklaşa çalışmaktadırlar. İşe olan bu bağlılık sayesinde kalite daha üst bir seviyeye çıkarılmaktadır. Her çeviri size gönderilmeden önce iyice kontrol edilmektedir. Hollandaca ana ve hedef dilimiz olduğu için, naçizane fikrimiz, mümkün olan en iyi çeviriyi size biz sunabiliriz.

Belgelerin, web sitelerinin, kitapların, el kitapçıklarının, altyazıların, broşürlerin/katalogların vs. çevirisinde tecrübeliyiz. İstenirse, bu türden çevirilerin her biri için bir örneği size temin edebiliriz. Yılların birikimi sayesinde, gerekirse, çeviri hizmetlerimizden memnun kalmış müşterilerimizin referanslarını da size gönderebiliriz.