Mısır Arap Cumhuriyeti’ne İhracat Yapacak Firmalara Arapça Tercüme Hizmeti

Bilindiği üzere ;

Mısır’a ihraç edilen bazı ürünler için Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından üretici kayıt zorunluluğu getirilmiştir.

Mısır Arap Cumhuriyeti’ne ihracat yapmak isteyen fabrikalar, tüccarlar, marka sahipleri ve tüm üreticiler için kayıt sürecini düzenleyen süreçte Safiye TINGIR Tercümanlık Hizmetleri olarak Arapça Yeminli Tercüme (Çeviri) hizmeti vermekteyiz. Bizlere info@onlinetercumanlik.com 0 258 241 34 46 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

16 Mart 2016 tarihinden itibaren Mısır’a ihracat yapmak isteyen tüm Türk ve Dünya firmaları bu sisteme kayıt yaptırmak zorunda. Kayıtlı bir fabrika tarafından üretilmemiş veya kayıtlı bir ticari marka sahibi firma veya böyle bir firmanın distribütörü tarafından ithal edilmemiş, ticari amaçlarla getirilen ürünlerin ülkeye girişine izin verilmeyecektir. Bu kapsamda Mısır’a ihracat yapmak isteyen tüm firmaların evrakları Arapça diline çevrilme zorunluluğu vardır.

ARAPÇA’YA TERCÜMESİ (ÇEVİRİSİ) GEREKEN EVRAKLARDAN BAZILARI ;

Yetkilendirme formu

Sanayi Sicil Belgesi

İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı ve yazılı beyan

ISO Kalite kontrol belgesi

Marka Tescil Belgesi

Üretilen markalara ilişkin yazılı beyan

Marka sahibinden alınan yetki/izin belgesi ve yazılı beyan

Fabrikaların üretim yetki belgesi

Distribütörlerin satış yetki belgesi

Tüm belgeler önce Ticaret / Sanayi odaları tarafından onaylanacaktır. Bu onaya müteakip Valiliklerden tüm belgeler için onay alınacaktır.

Onay işlemleri tamamlanıldıktan sonra tüm belgeler yeminli tercüme ofisleri tarafından Arapça’ya tercüme ettirilecektir.

Tercüme ettirilmemiş belgeler Mısır Makamlarınca hiçbir şekilde kabul edilmemektedir.

Hangi tercüme bürolarının kabul edildiği konusunda bir ayrım bulunmamaktadır. Safiye TINGIR Tercüme bürosu olarak tüm firmalarımıza Arapça çeviri hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız.

Bu belgelerin tamamının orjinali ve Yeminli Tercüman tarafından (Yeminli Tercüme Bürosu) Arapça Çevirisi (tercümesi) yapılmalıdır. Çevirilerin noter tasdiğine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Tercüme işlemleri tamamlandıktan sonra Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’dan tüm belgeler için onay alınacaktır.

Önemli not : Belgelerin İngilizce tercümeleri kabul edilmemektedir.