İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında önemli bilgiler

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİM VİZESİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

İngiltere’de Aile Birleşim Vizesi,en önemli vize türlerinden biridir.Türkiye’de bir evlilik yaptı iseniz ve taraflardan birisi İngiliz vatandaşı veya oturma izni ile İngiltere’de bulunuyor ise

İngiltere’de bulunan evlilik yapılan eşlerden birinin belli koşul ve şartlar dahilinde yasal partner ya da aile bireylerine verilen bir oturma iznine AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ denilir

İNGİLTERE’DEKİ EŞ’E AİT KRİTERLER ŞU ŞEKİLDEDİR:

1- Bir işi var ise ve düzenli  gelir elde ediyorsa,
2- Bir iş yerinde çalışıyorsa ya da işyeri kendine ait ise,
3- Devlet yardımı almamalı,

– İngiltere’deki eş  Türkiye’den gelecek  aile bireylerinin geçimini İngiltere’de sağlayabilecek gelire sahipse,

diğer bu vizeye hak sahibi gibi bu kişinin aile bireylerini de İngiltere’ye aldırabilme hakkı tanımaktadır.

Vize işlemleri esnasında dikkat edilmesi gerekli en önemli şey ise :Vize türünün “Yerleşme Vizesi” olması gerektiğidir.Bu nedenle vize başvurunuzun profesyonal bir ekip tarafından yapılmalıdır .Biz 13 senelik vize takibi tecrübemiz ile oldukça kendimize güven duyuyoruz.

Evliliğiniz gerçekleştiği andan  itibaren gerekli şartları taşıdığınızı düşünüyor iseniz bu vize türüne başvurmalısınız.Çünkü bu vize sayesinde İngiltere’de bir çok sosyal haktan  yararlanma şansına sahip olacaksınız.

Evlenen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan biri de evliliğinizin gerçek bir evlilik olması gerektiğidir.Eğer düzmece bir evlilik yaptı iseniz hakikaten  vize başvurusu esnasında vize almanız ciddi sıkıntıya düşecek demektir.Ama unutmayınız ki eğer gerçekten severek bir evlilik yaptı iseniz muhakkak vizenizi alırsınız.

Hazırlamanız Gerekli Evrak Listesi hakikaten son derece önemlidir.Beraberliğinizin sağlam temellere dayalı olduğuna dair ispat gerektiren evrakların düzenlenmesi ve Elçilik makamına sunulması vizenizin alınmasını garantiler.Lütfen bu konuda danışmanlığımızı alınız.İlişkinizin ne zaman başladığı,ilişkinizin devamlılığını belirten mail trafiği kayıtları,beraber çekilmiş resimleriniz,görüşmelerinizin kanıtları,alınan hediyelerin dekontları gibi detayların sunulması son derece önem taşımaktadır.

EĞER EVLENEN ÇİFTLERE AİT ÇOCUK VEYA ÇOCUKLAR VAR İSE

18 yaşın altındaki çocuklar anne baba gözetiminde bir aile bireyidir.Sizin çocuğunuz için İngiltere’deki sizi davet eden eşiniz başvuruda bulunabilir.Başvuruda çocuğun öz,üvey veya evlatlık olması mühim değildir.Eğer çocuğun velayeti anne ya da babanın üstünde ise mahkeme kararlarının sunulması önemlidir.Ve başvuru esnasında hem anneden hem de babadan “muvafakatname”nin alınması gerekmektedir.Eğer çocuk annenin velayetinde  olsa bile Noterden hem anne hem de babanın beraber hazırlatması ve ikisinin de imzasının bulunduğu muvafakatname olmalıdır.Boşanmış eşler arasında çocuk kaçırılmasını da önlemek adına bu uygulama son derece yerindedir.

ÇOCUK 18 YAŞ ÜSTÜ İSE REŞİT İSE:

Bu başvuru normal bir yetişkin birey başvurusu olarak sayılmaktadır.Burada en önemli nokta İngiltere’de bulunan üvey baba veya üvey annesinin çocuğun tüm masraflarını karşılayabilecek yeterli güce sahip olmasıdır.Ayrıca başvuru yapacak çocuğun da kendi ayakları üstünde duracak kapasiteye sahip olduğunu kanıtlıyor olması son derece mühimdir.Zira yurt dışındaki bir çok ülkede genel sosyolojik yapıya baktığımız vakit 16 yaşındaki bireyin artık aileleri tarafından yetişkin kabul edildiklerine şahit olmaktayız.

Peki ya çocuk 18 yaş ve üstündeyse. Kanunlara göre artık bu yaşa gelmiş birey seçme ve seçilme hakkına kavuştuğu için ayrı bir birey olarak kabul edilir. Bu noktada yapılacak vize başvurusu yetişkin bir birey için yapılan başvurudan çok da farklı değildir dolayısı ile daha zordur. Burada önemli olan nokta İngiltere’de bulunan ailesinin gerektiğinde bu çocuğun da ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi güce sahip olduğunu belgelemeleridir. Bunun dışında yetişkin çocuğun da bir gelirinin bulunması, aldığı eğitim seviyesi ile kendi ayaklarının üzerinde durabilecek potansiyel ve kapasitede olduğunu kanıtlaması da çok önemlidir. 18+ yaş grubu için Konsolosluklar aile bireyi kavramını çok da telaffuz etmemektedirler. Hatta İngiliz toplumuna genel olarak baktığınızda 16 yaşına gelen bireylerin artık kendi hayatlarını çizme arayışlarına yöneldiklerine şahit olursunuz.

NİŞANLILIK VİZESİ HAKKINDA

Bizim geleneklerimize göre var olan evlilik öncesi bağlılık manasına gelen Nişan veya söz durumunu artık Elçilik te evliliğe ilk adım olarak herhangi bir yasal durumu olmamasına rağmen geçerli görmektedir.Bu dönem de beraber çekilen resimler ,yasal birlikteliği kanıtlayan her türlü telefon fatura ve kayıtları gibi detaylar sunulmalıdır.

Tüm İngilizce çevirileriniz tarafımızca yapılmaktadır. Evlilik vizesi danışmanlık ve çeviri hizmetlerimiz ücretleri konusunda lütfen tarafımıza ulaşınız.