İngiltere Evlilik Vizesi

 

   İngiltere vatandaşı bir yabancı ile veya Türk vatandaşı olan aynı zamanda İngiliz vatandaşlığına sahip bir kişi ile evlenmeye karar verdi iseniz lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Hazırlamanız gereken evraklar diğer vize türlerine nispeten daha önem arz etmektedir.Zira yerleşimci olarak İngiltere’ye gitmeyi talep ediyorsunuz bu nedenle Elçiliğin size karşı tutumu diğer vize türlerine oranla daha sıkı olacaktır.Bu nedenle evraklarınızın son derece profesyonelce hazırlanması gerekmektedir.Eksik bir evrak veya yeterli evrak hazırlanmaması sizin için zaman kaybına (yaklaşık 1 yıl)mal olacaktır.

Unutmayınız ki sizi davet eden eşinizin İngiltere’de öncelikle devlet yardımı almıyor olması en başta gerekli şarttır.Eğer devlet yardımı alan bir eş ile evlilik yapıyor iseniz sizin vize almanız ciddi bir sıkıntı içeriyor demektir.

Evlilik vizesi için eğer evlenmedi iseniz Türkiye’de ilk etap evlenmenizin gerçekleşmesidir bunun için ise İngiltere’de yaşayan eşin evlenebilir evlenmesinde mani bir hal yoktur belgesidir.Türkiye de bu belge Nüfus kayıt örneğinde madeni durumu bölümünde yazan BEKARDIR ifadesidir veya nüfus cüzdanımızda yer alan Bekardır ifadesidir.Ve Yabancı eş’e ait pasaporttur.Bu evraklar tarafımızdan çevrilerek noter tasdikli bir biçimde hazırlanarak evlendirme memurluğuna verilecektir.Nikah gününüz alınarak gerekli evraklarınızı hazırladıktan sonra nikahınızda Yeminli Tercüman sıfatı ile bizler sizin nikahınızda tercümanlık hizmeti de vermekteyiz.

Yukarda bahsi geçen durum eğer eşiniz yabancı ise geçerlidir eğer evleneceğiniz kişi İngiltere’de yaşayan İngiliz vatandaşı ama aynı zamanda Türk vatandaşlığı bulunan bir kişi ise yukarda bahsi geçen evraklara gerek olmadan direk evlendirme dairesine giderek gerekli evrakları hazırlayarak başvurusunu gerçekleştirebilir.

Evlilik işleminizi tamamladıktan sonra düğün resimleriniz ,cdleriniz ve diğer evliliğinizi kanıtlayan belgeleriniz ile beraber ofisimize gelerek dosyanızın düzgün bir biçimde hazırlanması sağlanmaktadır.

Vizenizin çıkması profesyonel bir biçimde yapılan bir başvuru ile mümkündür bu nedenle bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz

İngiltere Evlilik Vizesi Danışmanlığı  ve İngiltere vizesi başvuruları için lütfen bizimle iletişime geçiniz…